Arhiiv

Uudised
 

Silla kool sai 100 aastaseks (29 oktoober 2010)

9. oktoobril kogunes Kullamaa Kultuurimajja sadakond inimest: Silla kooli vilistlased, õpilased, õpetajad ja külalised. 100 aastat tagasi alustas Sillal kool uues kahekordses majas, õppetöö kestis seal 56 aastat. Paarkümmend aastat hiljem hävis see maja tules.

Oli kaunis, hubane üritus, mille stsenaariumi oli kokku pannud Kullamaa kultuurijuht, Silla kooli viimase lennu lõpetaja, Loit Lepalaan. Kuulati meenutusi vilistlastelt, vahepaladeks muusika ja laul Alar Tammelt ning Loit Lepalaanelt. Ei puudunud ka ühislaulud.

Üheskoos käidi kalmistul endiste Silla kooli õpetajate haudadel mälestusküünlaid süütamas. Kooli sööklas oli maitsev lõunasupp. Kultuurimajas söödi üheskoos sünnipäevatorti. Tantsumuusikat tegi ansambel. Loit Lepalaane eestvõttel olid kultuurimaja galeriis üles pandud Silla kooli ajalugu tutvustavad kaunid stendid. Tore oli kohtuda endiste klassikaaslastega. Vilistlastel jätkus ürituse kohta palju kiidusõnu. “Kahju ainult, et minu klassist nii vähe kohal oli“ - nii lausus nii mõnigi vilistlane.

Ürituse lõpus kiideti heaks Silla kooli vilistlaste üleskutse – annetada Silla kooli kroonika trükkimiseks raha. Loit Lepalaanel on selle raamatu trükkimiseks kõik materjalid koos.

Raha saab annetada Kullamaa Vallavalitsuse arveldusarvele nr.10602002426009 SEB Pank märksõnaga „Silla kool“.

 

Silla kooli juubeli pildigalerii

 


Mai, Silla kooli lõpetanud

50 aastat tagasiTagasi

 
 

 
esilehele | prindi lehekülg | tagasi | üles