Arhiiv

Uudised
 

Pensionite väljamaksmisest! (30 jaanuar 2009)

Kuna pensionide, toetuste ja hüvitiste uuel viisil väljamaksmine puudutab väga paljusid inimesi, siis esimesel kuul võib tekkida ka segadusi.
 
Võimalike murede lahendamiseks on sotsiaalkindlustusamet seadnud sisse infoliinid. Kui teil on täpsustavaid küsimusi, siis võite helistada sotsiaalkindlustusameti  infotelefonile 16 106  või Pärnu Pensioniameti Haapsalu osakonnale   telefon  47 24031  või 47 24034.
 

 
Sotsiaalministeeriumi
PRESSITEADE
30.01.2009.A.
 
Pensioni saab pangast kätte alates viiendast kuupäevast
 
Rohkem kui 94 000 pensionäri ja  toetuse saajat, kes enne said oma pensioni või toetuse postkontorisse või koju, saavad pensioni või sotsiaaltoetuse alates veebruarist oma pangakontole.
 
Seni oma pensioni, toetuse või hüvitise postkontorist või kojukandega saanud ja nüüd pangaga liitunud inimesed on harjunud raha postkontorist kätte saama kokkulepitud pensionipäevadel. Soovitame pensionäridel ja toetuse saajatel minna panka või Postipanka raha välja võtma seni harjunud päeval alates 5. kuupäevast.
 
Perepoliitika ja sotsiaalala asekantsler Riho Rahuoja: „kutsun eakaid mõtlema sellele, kui palju tal sularaha vaja on – näiteks arveid saab maksta ülekandega. Väga tähtis on turvalisuse küsimus. Tervet kuupensioni pole mõistlik kaasas kanda. Samuti peab olema väga ettevaatlik pangakaardi PIN koodidega – need ei tohi võõraste pilkude alla sattuda“
 
Need inimesed, kes tänaseks ei ole oma otsust teinud ega avaldust esitanud, peavad uue väljamakseviisi siiski lõpuks valima. Veebruaris nad oma pensionist või toetusest siiski ilma ei jää, see makstakse välja varem kehtinud kuupäeval endisest kohast. Enne raha saamist peab täitma avalduse, kus inimene peab valima, kuidas ta tahab oma pensioni või toetust edaspidi kätte saada.
 Tagasi

 
 

 
esilehele | prindi lehekülg | tagasi | üles