Arhiiv

Uudised
 

Läänemaa kaunimad kodud on valitud (15 juuni 2016)

 Läänemaa piirkondliku hindamiskomisjoni liikmed külastasid läinud nädalal konkursile „Eesti kaunis kodu“ esitatud kandidaate ning valis välja 3 parimat, kellele Vabariigi President annab Eesti taasiseseisvumispäeva paiku tunnustuse. Nendeks on Põlluotsa talu Nõva vallast, Rohuaia talu Kullamaa vallast ja Rahu tänav 14 Virtsust Hanila vallast. OÜ Narma Lihulas otsustati esitada tunnustamiseks kategoorias „Parim tööstusmaastik“.
 
Nõva vallas Variku külas asuv Põlluotsa talu kuulub Helvia ja Kalle Orumaale. Pere on ehitanud kauni terrassiga kodumaja metsa mere lähedale ning kujundanud selle ümber omanäolise koduaia.
On aia piiri järgiv maakivist aed, vesiroosidega tiik, suur plats sporditegemiseks, palju lilli ja püsikuid.
 
Andres ja Kulla Altmäe on Kullamaal väärikalt taastanud peremehe kunagise kodumaja – Rohuaia talu. Korrastatud on ka vanad palkehitistest kõrvalhooned. Komisjonile jäid silma toredad Kullamaa rahvariidetriibustikuga uksed ja maja viimistlust kordav kasvuhoone. Keskmise suurusega aed on kujundatud täiuslikult ning see mõjub tervikliku kompleksina, silma hakkavad huvitavad istutusideed.
 
Virtsu alevikus Rahu tänaval asuva Eve Vainu ja Tervo Põder kodumaja aias on iga nurk hooldatud erilise hoolega. Ilu-, lõbu—ja tarbeaed on oskuslikult tsoneeritud ja suurepärases korras. Rannaäärsetel elanikel ei puudu aiast ka huvitav suitsuahi, mille peremees on valmistanud suurest tünnist. Värvi annavad mitmele poole paigutatud suvelilled.
 
Hindamiskomisjoni jaoks oli tõeliselt üllatavaks leiuks Lihulas Raudtee tänav 14 asuv OÜ Narma vaibavabriku territoorium. Tegu on tootmisalaga, kus ettevõte on vahendeid panustanud krundi haljastamisele ja kujundamisele, muuhulgas istutanud ka pikad alleed. Kogu kujundus jätab tervikliku hoolitsetud mulje. Ka hooned on korrastatud ning teed ja platsid asfalteeritud. Territooriumil on lipuväljak, maitsekad ilupeenrad huvitavate kividega.
 
Sel aastal tunnustab Vabariigi President parimaid 28. augustil Põlvamaal Moostes. Konkursi võitnud kodude fotodest koostatakse igal aastal album "Eesti kaunis kodu”.
 


Tagasi

 
 

 
esilehele | prindi lehekülg | tagasi | üles