Arhiiv

Uudised
 

MTÜ Eesti Rehviliit annab teada! (30 aprill 2015)


Täna on viimane päev talverehvide vahetamiseks suverehvide vastu
 
Eesti Rehviliit tuletab autoomanikele meelde, et täna on viimane päev naastrehvide vahetamiseks suverehvide vastu. Alates 1. maist on naastrehvidega liiklemine suveperioodil keelatud.
 
Rehve vahetades tasub autoomanikul hinnata, kas rehve saab kasutada ka järgmisel hooajal või on need muutunud kasutuskõlbmatuks ja tuleb vahetada uute vastu. “Minimaalne rehvimustrisügavus, millega suvisel ajal tohib sõita on 1,6mm, kuid soovitame rehvid välja vahetada, kui rehvimustri sügavus on veel 2mm. Suurtel kiirustel võib kulunud rehv olla ohtlik nii autos sõitjatele kui ka kaasliiklejatele,” selgitas Eesti Rehviliidu tegevjuht Kaur Kuurme.
 
Ohutuse tõstmiseks tuleb rehve kontrollida ka hooaegade vahelisel ajal. “Seda võib mugavalt lasta teha töökojas või ise, pöörates tähelepanu rehvirõhule, mustrijäägile, ebaühtlasele kulumisele ning vigastustele,” lisas Kuurme. Rehvirõhku tuleb aga kontrollida igakuiselt, sest see mõjutab otseselt rehvi eluiga ja samuti ka auto kütusekulu.
 
Kasutuskõlbmatuks muutunud rehvid saavad eraisikud taaskasutamiseks tasuta ära anda MTÜ Eesti Rehviliidu ja MTÜ Rehviringluse kogumispunktides üle Eesti.
 
Eesti Rehviliit tegutseb aktiivselt vanade rehvide kogumise ja taaskasutamise korraldamisega alates 2006. aastast. Üle Eesti saab vanad rehvid tasuta ära anda 90 vanade rehvide kogumispunktis.  Eesti Rehviliit korraldab ka vastavalt Jäätmeseadusele ja Rehvimäärusele kogutud rehvide edasist taaskasutamist.


Kaur Kuurme
MTÜ Eesti Rehviliit
tegevjuht
56 236 697

Tagasi

 
 

 
esilehele | prindi lehekülg | tagasi | üles