Arhiiv

Uudised
 

Pressiteade (13 märts 2015)

PÄÄSTEAMET
Pressiteade
13.03.2015

 

Alates 14. märtsist on siseveekogude jääle minekkeelatud

Homsest, 14.märtsist on Päästeameti peadirektori käskkirjaga keelatud minna siseveekogudejääle. Soojad talveilmad on muutnud üle Eesti veekogude jää nõrgaks jaliikumise sellel eluohtlikuks.

Päästeameti ennetustöö osakonna juhataja Indrek Ints tuletab meelde, et nõrkjää ei kanna inimest. „Kahjuks on pidanud tänavu tõdema ka mitmed inimesed ise,et nõrk jää neid ei kanna ning koos päästjate abiga on ära hoitud halvim. Allespaar päeva tagasi vajusid kaks noort inimest Tartus Anne kanalis läbi jää javajasid päästjate abi. Praeguste soojemate ilmadega tuleb arvestada, et jääoludmuutuvad väga kiiresti,“ lisas Päästeameti ennetustöö osakonna juhataja.

Päästjad paluvad kehtestatud keeldu suhtuda täie tõsidusega, sest nõrka jääd eisaa usaldada. Läheneva koolivaheaja saabudes paneme täiskasvanutele südamele,et hoiaksid lastel veekogude juures silm peal ja kindlasti keelaksid neil jäälemineku, sest lapsed ei oska veel iseseisvalt kõiki ohte tunnetada. Kalameesteletuletame meelde, et ükski kala ei ole seda väärt, et jätta veekogusse oma elu.Tuleb oodata, kuni jää on lõplikult sulanud, et siis juba paadiga veele minna.

Jäisesse vette sattunud inimese uppumise põhjus pole vähene ujumisoskus, vaidjust külm vesi, mis tegutsemisvõime halvab. Neljakraadisesse vette kukkudeskaotab täiskasvanu teadvuse minutitega, laps veelgi kiiremini.


Päästeameti peadirektori käskkirja leiate SIIT.

 

Turvalist nädalavahetust

 

LiinaReinsaar

Päästeamet

kommunikatsiooniosakond

ekspert

E-mail liina.reinsaar@rescue.ee
Lauatelefon 628 2085
Mobiil 517 7601

www.facebook.com/paasteametTagasi

 
 

 
esilehele | prindi lehekülg | tagasi | üles