Arhiiv

Uudised
 

Päästeamet tuletab meelde (22 detsember 2014)


 
Pühade saginas ärge unustage ohutust
 
Kohe koputavad uksele pikad rõõmupühad. Kahjuks ei saa me nende eel üle ega ümber nukratest nootidest. Eelmise aasta detsembris hävis tules iga päev kaks kodu. Kiire arvutus näitab, et 62 majapidamist, peret, pidid pühade tuhina asemel tegelema märksa keerulisemate ning kurvemate teemadega. Sellel aastal on küünaldest alguse saanud tulekahjudes hukkunud kuus inimest. 
 
On viimane aeg meelde tuletada soovitused ohutuks pidutsemiseks. Peab tunnistama, et midagi uut meil ses osas pakkuda ei ole. Kõik on teada tuntud tõed, kuid elu näitab, et ka kõige lihtsamate ning enesestmõistetavamate asjade vastu on kerge eksida.
 
Talvisel perioodil kasutatakse pimeduse peletamiseks ning õdususe loomiseks küünlaid. Kogu selle ilu juures ei tohi kindlasti ära unustada, et halvasti koheldud tulel on võimas jõud. Selleks, et lahtine tuli oleks ikkagi meie poolel, on oluline valida küünlale mõõtmetelt sobiv ning tulekindlast materjalist alus. Enne küünla süütamist eemalda kaunistused. Küünla asukoha valikul vaadake, et see ei oleks liiga lähedal kardinatele või dekoratsioonidele. Jälgima peab ka seda, et lahtine tuli ei oleks laste käeulatuses ja et lemmikloomadel ei oleks neile vaba juurdepääs. Põlevaid küünlaid ei tohi mitte kunagi jätta järelvalveta! Ka mõneks minutiks üksi unustatud küünal võib asjaolude kokkulangemisel tuua kaasa suure tulekahju.
 
Kuuse valikul tuleb samuti arvestada mõningate soovitustega. Vali kindlasti värske kuusk, mille okkad ei pudene. Kuivanud kuusk või pudenenud okkad võivad olla siseruumides ohtlikud, kuna on kergesti süttivad. Olge kindlad, et kuusk asub ohutus kauguses küünaldest, küttekoldest, kuumaõhupuhurist. Paha ei teeks jälgida sedagi, et kuusk ei takistaks ohu korral ruumist väljumist. Kunstkuuske valides tuleks tähelepanu pöörata sellele, et  ta oleks ikka kindlasti tulekindlast materjalist. Kinnituse sellele peaks andma tootjamärgistus. 
 
Elektrilisi küünlaid ja dekoratsioone kasutades olge kindlad, et teie kodused elektrisüsteemid peavad ikka vastu pühadeaegsele koormusele. Jälgi, et töös ei oleks korraga liiga palju seadmeid. Vanad seadmed või juhtmed ei talu ülekoormust ning võivad üles öeldes tekitada paksu pahandust ja liigset muret.
 
Pidage neid soovitusi meeles ja ka järgige neid. Rääkige lastelegi lahtise tule kasutamisest ning selle ohtudest. Tuletage vanad head soovitused uuesti meelde oma vanavanematele, sugulastele, tuttavatele. Nii olete te ise teinud kõik enda ohutuse tagamiseks ning muredevabaks pühade ajaks.
 
Rahulikke pühi!


Tagasi

 
 

 
esilehele | prindi lehekülg | tagasi | üles