Arhiiv

Uudised
 

Kodulookonverents Märjamaal (13 veebruar 2014)


24. veebruaril toimub Märjamaa X kodulookonverents

PRESSITEADE

13.veebruar 2014

 24. veebruaril toimub järjekordne Märjamaa kodulookonverents, mis on juba kümnes omataoline. Konverents on pühendatud Eesti Vabariigi 96. ja Märjamaa esmamainimise 650. aastapäevale ning seekordseks teemaks on maa-arhitektuur.

Pidupäeva jumalateenistus toimub Märjamaa kirikus, millele järgneb pärgade asetamine Esimeses maailmasõjas ja Eesti Vabadusõjas hukkunute mälestuseks kirikuväravate juures.

Märjamaa valla rahvamajas toimuval kodulookonverentsil esinevad külalised Eesti Vabaõhumuuseumist Heiki Pärdi ja Joosep Metsalang, Muinsuskaitse ameti Raplamaa vaneminspektor Karen Klandorf  ning kohalikud koduloouurijad Tõnu Mesila ja Jaanus Kiili. Käsitletavad teemad räägivad taluarhitektuurist Läänemaal, mõõdistamise praktikast Märjamaa ümbruses 2013, Raplamaa raudteejaamade arhitektuurist ning ajaloolistest majadest Märjamaa alevis. Jaanus Kiili tutvustab sel aastal ilmuvat kogumikku „Märjamaa 650“

Märjamaa rahvamaja Ly galeriis saavad huvilised samal ajal tutvuda Eesti Vabaõhumuuseumi näitusega „Moodne rehemaja. Arhailise ruumi uuestisünd“ ning Vaike Hangi väljapanekuga „Tõhela – aeg ja inimesed“.

Konverentsi korraldab Märjamaa Tunatoimkond.

Lisainfo: Tõnu Mesila

Märjamaa vallavalitsuse haridus- ja kultuurinõunik

e-post tõnu.mesila@marjamaa.ee

tel 489 8841, 5305 7735

 

Teate edastas avalike suhete nõunik Tiina GillTagasi

 
 

 
esilehele | prindi lehekülg | tagasi | üles