Arhiiv

Uudised
 

Doonoripäev Haapsalus (19 november 2013)

Verekeskus kutsub Haapsalu doonoripäevale 26. novembril

Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama 26. novembril Haapsalu kultuurikeskusesse (Posti 3) kell 10.30-16.

„Viimastel nädalatel on püsinud haiglate kõrge nõudlus eelkõige A reesuspositiivse veregrupi osas, kuid vajame püsivalt ka kõiki teisi veregruppe,“ sõnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp.

Viimati käis PERH verekeskus Haapsalus 24. oktoobril, mil doonoripäeva külastas 148 inimest, tervislik seisund lubas verd loovutada 126 doonoril ning esmaseid vereloovutajaid oli 16.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas.

Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada.

Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee ja Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”.

 

 

Kaidi Kasenõmm

Kommunikatsioonispetsialist

SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla Verekeskus

Tel: 6173 022, 5806 4822

kaidi.kasenomm@regionaalhaigla.ee
Tagasi

 
 

 
esilehele | prindi lehekülg | tagasi | üles