Arhiiv

Uudised
 

Klassikaraadio reporta˛ Kullamaalt (17 mai 2013)

http://klassikaraadio.err.ee/uudised?news=6996

Kuues kontsert: Kullamaa kultuurimajas hommikupoolikul kell 10.50. Esinemisnärvist lahti ütlemine
14. mai 2013 || Nele-Eva Steinfeld
Meie kevadine kontserttuur jätkub. Ainult et nüüd on platsis uued tegijad – klaverimängija Liidia, viiuldaja Johanna-Maria ja flöödimängija Anni.
Tüdrukute jaoks oli esimeseks kontserdipaigaks Kullamaa, kus meid tervitasid kuldne päikeseratas ja kultuurimaja uksel Loit Lepalaan, kes juhatas meid värske väljanägemisega koridoride kaudu saali, ise muhedalt jutustades, et Kullamaa on Eesti kirjakeele häll, kus tõlgiti eesti keelde Piibel ja et Kullamaa surnuaiale on maetud Rudolf Tobias. 
Väärikat õhkkonda oli sõnadetagi tunda.
Esimese kontserdi eel kergelt õhetavad ja elevil muusik-neiud asusid otsemaid pille ja käsi lahti mängima ning peagi kostis nii saalist kui koridorist tuntuid ja tundmatuid teoseid, heliredeleid ja akorde. 
Tasapisi kogunesid saali Kullamaa keskkooli noored. Ja läks lahti!
Johanna-Maria tunnistas kuulajaile, et esimese loo ajal tabas teda esinemisnärv: “Aga nüüd ütlesin selle teile kõva häälega välja, ja tunnen, et hulga kergem hakkas.“ Välja ei paistnud see närv küll kusagilt. 
Märkamatuks ei jäänud hoopis see, et publik nautis mõnuga, kuidas muusikud nendega lavalt suhtlesid, naeratus huulil, nagu poleks nad eales muud teinudki. Ja muusikute esitatud küsimustele vastasid noored meelsasti.
Pärast kontserti leidsime publiku seast toredad tüdrukud Anita ja Anneli, kellel oli õhtul ees 4. klassi klaverieksam. Tüdrukud õpivad Märjamaa muusikakoolis, mis on nende kodust 40 kilomeetri kaugusel. 
Anneli ütles, et harjutab iga päev kolm tundi, sest tema unistuseks on saada klaveriõpetajaks. Anneli lemmikheliloojaks on Johann Sebastian Bach ning Klassikaraadiot kuulab ta oma mobiiltelefonist lausa iga päev.
Kontserdile järgnes lõunasöök kooli sööklas ja tänuks saime tohutu lillekimbu, mis jäi meist maha musikaalse nimega kohvikusse Rondo, kus mõnusa kohvipausi tegime, enne kui bussijuht Jaanus meid kuurortlinna Haapsallu sõidutas. Näeb, mis saab edasi.

Kullamaa publik

Tagasi

 
 

 
esilehele | prindi lehekülg | tagasi | üles