Arhiiv

Uudised
 

Sclerosis Multi-plex'i teabeõhtu (21 jaanuar 2013)

Kuulutus

Sclerosis Multiplex’i teabeõhtu Haapsalus 28.01 kell 16.00

Eesti Sclerosis Multiplex’i Ühingute Liit (ESMÜL) korraldab üle Eesti teabeõhtuid, et rääkida sclerosis multiplex'ist, selle sümptomitest ja ravivõimalustest ning patsiendiorganisatsioonist ning erinevatest võimalustest selle raames.

Igal teabeõhtul esineb Lääne-Tallinna närvihaiguste kliiniku sclerosis multiplex’i keskuse juhataja neuroloog Katrin Gross-Paju, kes räägib haiguse meditsiinilisest poolest ja ravist. Pille-Katrin Levin kõneleb patsiendiorganisatsiooni tegevusest ja võimalustest. Loodame, et teabeõhtu tulemusel sünnib ka Läänemaa piirkondlik ühing, mis koondab maakonnas  elavaid selle diagnoosiga inimesi ning nende lähedasi ja pakub neile tuge.

«Paljud selle diagnoosiga kokku puutuvad inimesed on oma muredega tihti üksi,» rääkis ESMÜL esinaine Pille-Katrin Levin. «Soovime anda teada, et üle Eesti on mitmeid kohalikke ühinguid, kust saab ajakohast infot ravivõimaluste kohta ning tuge neilt, kes on selle haigusega juba kauem koos elanud. Samuti on väga oluline, et oma ala tipp-spetsialist annab asjakohase loengu nii otselt SM'ist puudutatud inimestele kui kõigile huvilistele»

Teabeõhtud on mõeldud eeskätt viimase viie aasta jooksul diagnoosi saanutele ja nende lähedastele, kuid avatud kõigile.

Kokku külastatakse projekti raames 9 Eesti linna. Teabeõhtute korraldamist toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.

Kontakt:
Pille-Katrin Levin, ESMÜLi juhatuse esinaine
+372 6660001
+372 5077411
pillekatrin@smk.ee
www.smk.ee

Taust:

Hulgiskleroos (sclerosis multiplex, SM) on kesknärvisüsteemi mõjutav autoimmuunhaigus, mille esimesed sümptomid avalduvad sageli 20-30 eluaasta vahel. SM pole väljaravitav, kuid seda on tihti võimalik haiguskulgu muutvate ravimitega kontrolli all hoida. Esineb erineva raskusastmega haigusvorme – tavaliselt on SM’iga inimene veel aasta(kümne)id hea tervise juures ja töövõimeline, vahel aga võtab haigus raske käigu ning mõne aja pärast tuvastatakse raske puue. Eestis on umbes 1500 SM diagnoosiga inimest, neist ca 2/3 naised. Kuid kaudselt puudutab see haigus hulgaliselt rohkemaid (pereliikmed, sõbrad, töökaaslased).

Eesti Sclerosis Multiplex’i Ühingute Liit (ESMÜL) on katusorganisatsioon seitsmele kohalikule vabaühenduseks formeerunud patsientide eneseabirühmale üle Eesti. ESMÜL tegeleb teaduspõhise informatsiooni levitamise ja SM’iga kokku puutuvate inimeste ning avalikkuse harimisega SM’i alal; oma liikmesühingute toetamise ja arendamisega; Eesti sotsiaalpoliitika arendamises kaasarääkijana läbi Eesti Puuetega Inimeste Koja ning erinevate töörühmade; Euroopa SM Platvormi ja Rahvusvahelise SM Föderatsiooni töös aktiivse liikmena.

 Tagasi

 
 

 
esilehele | prindi lehekülg | tagasi | üles