Arhiiv

Uudised
 

Kullamaa apteek taas avatud (18 jaanuar 2013)

Kullamaa Apteek

NORE APTEEGI HARUAPTEEK

Kullamaa vallamaja I korrusel
(sissepääs peauksest)
Igal esmaspäeval 10.00 - 14.00
Info: kullamaaapteek@gmail.com (sellel aadressil saab esitada  tellimusi)

 


Kullamaal avatakse peale nelja aastast pausi jälle apteek.

 

Esmaspäeval, 21.01.2013 kell 11.00 avatakse taas  Kullamaa apteek. Pidulikule sündmusele on kutsutud endine Kullamaa apteeker Heidi Alekand, perearst Hiie Tiisler, pereõde Maret Parring,  Koluvere hooldekodu juht Tiia Topper.  Avatseremoonial osalevad volikogu esimees Einar Pärnpuu ja vallavanem Jüri Ott.

 

Oodatud on kõik huvilised. Pakutakse kuuma kohvi ja kringlit.

 

Uus haruapteek avatakse Kullamaa vallale kuuluvas ruumis vallamaja esimesel korrusel, ruumis on varem tegutsenud hambaarst. Apteegi pidajaks on Terve Pere Apteek OÜ, mis tegutseb Aphoteka kaubamärgi all. Terve Pere Apteek OÜ piirkonnajuhi Riina Laurimaa sõnul on avatav apteek  pisike, kuid selles saab olema kõik patsiendile vajalik, esialgse plaani järgi on apteek avatud üks päev nädalas, esmaspäeviti. Proviisor Kersti Kangron hakkab tööle käima Tallinnast.

 

Kullamaa apteegil on üle 100 aastane ajalugu. Esimene apteek avati Proviisor Oscar Mildebrath poolt 30.07.1886. Kuni 2008. aastani töötas apteek järjepidevalt ühes majas, Kullamaa Apteegimajas, mis tänaseks on käsitööseltsi poolt  renoveeritud ja käsitöömajana kasutusel.  Eraldi majapidamine tänapäevasele haruapteegile ei oleks enam otstarbekas. Uued ruumid on apteegipidajale Kullamaa valla poolt antud väga soodsatel tingimustel.

 

Apteek maapiirkonnas kannab endas lisaks meditsiinilisele ja sotsiaalsele väärtusele ka kultuuripärandit.

 

 

 

Edastas

 

Kersti Lipu

vallasekretärTagasi

 
 

 
esilehele | prindi lehekülg | tagasi | üles