Arhiiv

Sport
 

51. Jüriööjooks Kullamaal


2017.a. kanti Kullamaa Jüriöö jooks Vaimse Kultuuripärandi nimistusse. 

Esmakordselt joosti  Kullamaal 1968.a. ja nii igal aastal kuni tänaseni. 

20.aprillil kogunes 9 kuueliikmelist võistkonda Kullamaa Keskkooli juurde. 

Üritust alustasime viktoriiniga ja kokkuvõtted viktoriini kohta tegid 

Heldi Leidsalu ja Egle Niinemets. Viktoriini võitis Kärneri-Jõe OÜ võistkond 

Ago Kirsipuu eestvedamisel, teiseks tuli Kullamaa Keskkooli koondvõistkond ja kolmandaks jäi VIII klassi võistkond. Seejärel süütasime tõrvikud ja 

siirdusime üheskoos Rohumäele. Tee ääres põlesid küünlad ja jooksuraja 

lõpp üles Rohumäele oli palistatud põlevate tõrvikutega. 

Teatevahetustes põlesid lõkked.  

Siin olid korraldajatel abiks Aadu Altmäe, Arvo Priimägi, Olev Sarik ja Künter Kuurmann.

Teatejooksu, mille võistkonnas olid 3 nais- ja 3 meesjooksjat, võitis Risti võistkond. Ristile järgnesid keskkooli koond-, VIII klassi, Ritsu, VII klassi ja Üdruma võistkonnad.

Kahe ala kokkuvõttes võitis keskkooli koondvõistkond kooseisus  Anee Altmets, Maarja Kask, Anneli Riisalu, Carl Karm, Villem Mihk ja Hannes Välis. Teine oli Risti ja kolmandaks jäi  VIII klassi võistkond. Võitjale karikas, medaleid ja auhindu jagus parimatele.

Ilm oli jooksjate poolt. Jooksu toetas Kullamaa  Osavalla Valitsus.
Ettevalmistustööd ürituse korraldamiseks tegid  Peep Jõevee ja Viive Karnau.
Tänud kõigile abilistele.
Projektijuht  Mai Jõevee5. Kullamaa võrkpallifestival  1.-2. Juuli

2012. aastal Kajar Laus, Madis Jõgisalu ja Peep Jõevee poolt algatatud võrkpallifestival tähistab oma viiendat juubelit. Selle auks on sellel aastal veel rohkem võistkondi ning võistlus tuleb veelgi põnevam. Nagu iga aasta autasutatakse parimaid karikate, medalitega ja festivali omapäraks saanud huvitavate auhindadega. Kui eelmisel aastal kestis üritus ühe päeva, siis tänavu on tegemist kahepäevase üritusega – alagrupi mängud esimesel päeval ja finaalid teisel päeval. Õhtul on võrkpalluritele ja nende kaaslastele Kullamaa Kultuurimajas pidu, kus selgitatakse välja õhtu parimad tantsulõvid. Nagu Kullamaa rahvale tavaks tuleb  kõige tugevam mees ja naine välja selgitada, seda siis läbi kuulitõuke. Proovida saavad kõik, kui pealtvaatajate seas on keegi kes tunneb, et tahaks ennast proovile panna, siis see võimalus on olemas. Lisaks selgitame välja kõige täpsema käega sopsu viskaja, samuti osavõtt on avatud kõigile.
Sport on alati Kullamaal ausees olnud. Võrkpalli teadmisi ning kogemusi on antud edasi põlvkonnast põlvkonda. Samuti on Kullamaa võrkpallimeeskond tuntud üle terve Eesti. Kullamaalt on jõutud Eesti rahvusmeeskonda esindama, samuti on koondislased tulnud mujalt Eesti nurkadest Kullamaale mängima, kui mitte lausa Kullamaa enda meeskonda mängima. Nagu näiteks eelmisel aastal Kullamaa meeskonnas festivali võidu teeninud Andrus Raadik, mängib hetkel Eesti koondisega Maailmaliigas! Kullamaal võrkpallureid jagub ning ka sellel aastal osaleb turniiril kaks Kullamaa meeskonda.


Üritus toimub Kullamaa Keskkooli staadionil algusega kell 11.00 1. Juuli ja kell 10.00 2. Juuli.


Tulge nautima suurepärast võrkpalli !


Kullamaa spordiklubi30.Maijooks Kullamaal 29.04.2017

Juba 30. korda joosti Kullamaal maijooksu. Ilm ei olnud seekord osalejate poolt, kuid vaatamata sellele oli jooksjaid tulnud kokku 50 ja käijaid 10.

1.– 4. a. jooksid 100 m ja neid oli kokku 7

5. – 7.a. jooksid 250 m ja neid oli samuti  7

Kõigile väikestele jooksjatele olid medalid.

 

Vanuseklasside parimad:

7. – 9. a. 700 m

Kaisa –Helina Kask  Pärnust ja Kevin Matteus Kullamaalt

10.- 12. a. 1200 m

 Mirtel Post ja Kristjan Liivapalu

      13. – 17 .a. 2,6 km

      Aleksandra Laane   - kooli ja valla parim

      HannesVälis           -  kooli parim poiss

      Mehed 2,6 km

      Marten Jõevee

      Meesveteranid 2,6 km

      Kalle Golubev

      Kahjuks naisvõistlejaid sellel distantsil ei olnud.

      Põhidistantsile– 16 km läks rajale 5 meest.

      Nendest oli kiirem Avo Kirsipuu.

      Kullamaa vallaparim mees oli Andero Laadung.

 

50. jüriööjooks Kullamaal

Reede õhtul toimus suurejooneline juubelijooks.
1968. aastal toimus toonase Kullamaa kooli kehalise kasvatuse õpetaja Vello Sirelpuu eestvõttel esimene jooks, mis kulges Koluvere lossi lähistelt mööda maanteed Kullamaa Rohumäele. Võistkonnas oli 10 jooksjat ja joosti tõrvikutega.
Aegade jooksul on rada ja võistlejate arv võistkonnas vähenenud. Nüüd on võistkonnas 3 nais- ja 3 meesjooksjat. Raja pikkus ka 2,2 km .

Seekord oli kultuurimajas temaatiline kontsert, seejärel päevakohane viktoriin ning sponsorite ja abiliste tänamine.
Viktoriinis tuli võitjaks Maavalla võistkond, järgnesid Ritsu talu ja Üdruma küla võistkond.
Edasi liikusime tõrvikutega rongkäigus torupilli saatel mälestussamba juurde, kus maavanem tervitas osalejaid, siis suundus rongkäik Kullamaa Rohumäele. Seal asus nii teatejooksu algus kui ka lõpp.
Võistkondi oli 12, neist 8 kooliklasside võistkonda ja 4 täiskasvanute võistkonda. Seekord jooksid kiiremini suuremad: võitis XII klass, järgnes Ritsu talu (Jõevee) ja Kärneri-Jõe (firma).
Teatevahetuspunktides ja finišis olid süüdatud Jüriöö lõkked, teatepulkadeks olid valguspulgad.
Lõpetamine toimus koolimajas, enne autasustamist oli ilutulestik.
Medaleid, karikaid, auhindu jagus kolmele parimale. Rändkarikas läks XII klassile ja nüüd on neil kohustus aasta pärast Kullamaal kohal olla.
Peale autasustamist pakuti kringlit ja kuuma teed.
Selle suursündmuse läbiviimiseks tegin 4 projekti: Kultuurkapitalile, Kullamaa Vallavalitsusele, Rahvakultuurikeskusele ja Läänemaa Terviseprojektile, lisaks toetasid auhindadega Maanteeamet, Läänemaa Europe Direct, Lihula TÜ ja mitmed eraisikud. Abilistele ja toetajatele tänutäheks väikesed meened ja tänukirjad.
Ettevõtmine läks korda ja laste säravad silmad annavad lootust, et see traditsioon Kullamaal niipea ei katke, saab ju see sündmus kantud Eesti Vaimse pärandi nimistusse.

Mai Jõevee
Vastlapäev Kullamaal

28.veebruaril –vastlapäeval kogunes Kullamaa järve äärde kena hulk rahvast. Kohal oli 62 kooliõpilast, 3 lasteaia last ning 18 täiskasvanut.

Järve kaldalt lasid lapsed lustlikult kelkudel alla. Kuna järvejääl oli lumi ja lume all vett, siis võistlus jäi ära. Võisteldi ikka traditsiooniliselt saapaviskes. Selgitati vanusegruppide, klasside parimad. Võitjad said kommikotid.
Peep tegi lumekelguga saanisõitu- see oli laste jaoks eriti lahe ala.

Igale osalejale apelsin, vastlakukkel, hernesupp ja väga maitsev tee.

Ilm soosis päeva, ettevõtmine läks täiesti korda!

Kullamaa vallavalitsuse, kehalise kasvatuse õpetajate ja kultuurimaja toel ja abiga sai vastlasõit ära korraldatud!Läänemaa koolinoorte murdmaajooksu võistlused Kullamaal

Kullamaa koolil oli võimalus läbi viia maakonna võistlused. Rada kulges Kullamaa tehisjärve ääres. Rajameister oli Peep Jõevee. Maakonnast oli tulnud osalema 8 kooli maakonnast 122 jooksjaga.
Võisteldi neljas vanusegrupis. Meie koolist tulid auhinnalistele  kohtadele Helju Eliis Nagelman ja Angeelika Siitmaa.

 
E-Piim Kullamaa XIII rattamaraton

Pühapäeval 25.septembril toimus järjekordne suur  rattaspordi üritus. Marimetsa Kapi 7. etapp toimus Kullamaal, osales üle 400 sõitja. Võistlust korraldas Paralepa JK eesotsas Jaan Saviiriga - see on tugev, ühtne tiim, kes käivad läbi oma varustusega kõik kaheksa etappi suve jooksul. Jääb imestada, kuidas kõik toimib.

Kullamaa omalt poolt andis korraliku panuse. Kõige suurem ja vastutusrikkam töö oli rajameister Avo Kirsipuul. Palju tunde kulutas ta raja ettevalmistamisele, tema energia ja pühendumus on fantastiline. Avole suured tänud kullamaalaste poolt. Avo korraldas ka sponsorite leidmise. Tubliks toeks korraldamisel Riho Kirsipuu ja noored mehed motoklubist Rutskavennad: Tõnis Kirsipuu, Siim Silk ja Markus Aavekukk. Hea abiline oli Ago Kirsipuu. Täname suursponsorit E-Piima ja Kullamaa vallavalitsust. On meeldiv, et trassile jäävate eramaade omanikud on lubanud oma maadele rada teha. Tänud Teile! Ei saa tänamata jätta 19 kontrollpunktis tegutsenud kohtunikku, eriti palju kiidusõnu tuli Aivo Liivapalu kohta. Abiks olid mitmed Kullamaa kooli õpilased, õpetajad ja kooli töötajad, suur aitäh neilegi.  Ühtekokku tegutses meie vallast 36 inimest. See on tubli saavutus-leida pühapäeval võimalus ja tulla appi- see on see, mis korraldajatele annab taas jõudu ja indu alustada järgmist suurüritust.
Nüüd arvud ja faktid:
Pikal rajal (46 km) osales 186 inimest, Kullamaa vallast Andres Altmäe.
Lühikesel rajal 177 sõitjat, Kullamaa vallast 20, neist 6 kooliõpilast.
Laste distantsidel kokku 49 sõitjat.
Lühikesel distantsil sõitjatest said Kullamaa valla karikad: parim naine Tiina Altmäe, Parim veteran Kersti Lipu, parim noormees Kaspar Kirsipuu, parim mees Marten Jõevee ja parim veteran Maanus Jõevee. Maakonna meistrivõistluste arvestuses poiste vanuseklassis  Kaspar Kirsipuu II ja Robin Reesar III koht.
Rattamaratoni korraldajaks oli Kullamaa Spordiklubi.

 


17. juuli kell 11 Üdruma Seltsimaja juures valla suvine spordipäev.

Mudilastele ja algklassi õpilastele individuaalsed alad. Suuremad moodustavad 4 liikmelised võistkonnad (sugu ja vanus pole olulised). Toimuvad võistlused viiel alal.


9. juulil toimus Kullamaa võrkpallifestival.

 

Eestvedajad Kajar Laus, Madis Jõgisalu, Peep Jõevee.

Osales 6 nais- ja 7 meeskonda.

 

Kullamaa meestest oli kaks võistkonda ja nad saavutasid vastavalt I ja II koha. Kullamaa naiskond saavutas III koha.


Läänemaa meistrivõistlustel esindasid Kullamaad Rivo Tamm, kuulis II ja kettaheites III koht. Marten Jõevee 1500 m jooksus II koht, tublilt jooksis ka Aleksandra Laane 800 m, suvemängude raames II koht.


Eesti koolinoorte vehklemise meistrivõistlustel D vanuseklassis saavutas III koha Läänemaa võistkonnas Reneti Priimägi.


Läänemaa XXII Talimängud toimusid sel aastal  13. veebruaril Martnas, kus osales üle 300 spordihuvilise.
Läänemaa talimängudel olid tublid kõik, kes osalesid.  Kullamaa osales 14-st alast kuues: juhtkonna võistlus, autode vigursõit, mälumäng, kabe, krossijooks ja teatejooks.
Paremini läks jooksjatel, kus teatejooksus saadi III koht: Greete Lätt, Mai-Roos Jõevee, Marten Jõevee ja Andres Kirsipuu.
Individuaalselt meeste arvestuses võitis Marten Jõevee.
Jooksukrossi üldarvestuses saadi II koht, oma panuse andsid kõik 8 startinut: Greete Lätt, Mai-Roos Jõevee, Angeelika Siitmaa, Andra, Merili ja Merike Salumaa  ning Marten Jõevee ja Tõnis Kirsipuu.
Kabe võistkond saavutas III koha, mängisid: Aleksandra Laane, Udo Ojabstein ja Arno Vendel.
 
*
2016. aasta Läänemaa meistrivõistlused kabes peeti 6. veebruaril Haapsalu Sotsiaalmajas. Mehed, naised ja noored (kadetid) mängisid turniiril koos.
Udo Ojabstein sai Läänemaa kabe meistrivõistlustel II koha.
 
*
Kullamaa kooli neiud mängisid Läänemaa koolinoorte võrkpallivõistlustel ja said II koha.
Võistkonnas mängisid: Regina Kändla, Tiina Põlma, Mai-Roos Jõevee, Aleksandra Laane, Sirle Suuster, Meril Topper ja Merle Humal. Treener Romet Priimägi.
************
Läänela tunnustusüritusel reedel 15. jaanuaril Haapsalus oli Kullamaalt Sportliku pere nominent perekond Salumaa (Andres, Merike, Merili, Andra ja Liis) ja tiitel 'Märgatud 2015' oli ilusa karika vääriline Avo Kirsipuu, kes on suureks toeks Kullamaa Spordiklubi tegemistele. Eriti suured teened Marimetsa Kapp Kullamaa etapi raja ettevalmistamisel.


Lauamängude päev 2015


Kadripäeva õhtupoolikul oli koolimajas eriline sagimine. Toimus järjekordne lauamängude päev. Osalejaid oli mullusest rohkem, aga korraldajate soov oleks veelgi rohkem osalejaid. Läbiviijad olid õpetajad Viive ja Peep.

Parimad:

KABE:
1.Aleksandra Laane
2.Vaike Nõu
3.Asta Leidsalu, Angeelika Lõps ja Meril Topper

1.Rainis Guubin
2.Toivo Vähi
3.Marten Jõevee

KOROONA:
1.Reeli Silde
2.Merike Hark
3.Pirja Laanemets

1.Aivar Loose
2.Raivo Fedorenko
3.Kalle Golubev

MALE
1.Toivo Vähi
2.Rainis Guubin
3.Egert Leht

LAUATENNIS
1.Toomas Riive
2.Maanus Jõevee
3.Aivar Loose


Kullamaa meeskond taas karikavõitjad

Kullamaa XII rattamaraton Marimetsa Kapp

 

 

12. september 2015. Päike särab taevas. Ilm soe. Kullamaa staadionil ollakse ootel. Rajameistrid Avo Kirsipuu ja Peep Jõevee ning abilised Anti Vendel ja  Kaido Kangur on teinud ära suure töö. Siinkohal tahaks tänada kõiki maaomanikke, kes tulid meile vastu ja lubasid raja teha oma maale. Tänu ka Liivi lauda peremeestele, kes tõid sõitjatele eksootikat nii huvitava raja kui ka maapiima näol. Meie noored motomehed olid sõitu turvamas –Andres, Markus ja Riho-täname!

 

Kell 9 on veel vaikus ja siis hakkavad üle Eestimaa kohale vurama autod, rattad katusel, autos, järelkärus. Tulijaid oli niipalju, et raskusi parkimiskohtade leidmisel. Kullamaa tegi taas Marimetsa Kapa osavõtjate rekordi - 463 inimest ratastel: rallikrossi 49 km startis koguni 244 inimest, 27 km 120, lastesõitudel kokku 81 ja matkale 18.

 

Rajal julgestamas oli 26 inimest – kõik olid tublid ja lootus, et uuel aastal tulevad taas, siis neil kogemus olemas. Korraldajate poolt kõigile tänu! Maitsva supi eest täname Heli Altmäed ja Erika Matveid. Olga Usgam oli abiline haavade lappimisel! Aitäh!

 

Kullamaa vald tänas peakorraldajaid JK Paralepast valla meenega. Valla auhinnad said Kullamaa valla parimad: Marten Jõevee, Tõnis Kirsipuu, Carmen Liivapalu ja Kersti Lipu.

 

Kooliõpilastele toimus loterii ja kooli poolt said parimad õpilased auhinnatud: Kevin Matteus, Raul Reesar, Robin Reesar, Kaspar Kirsipuu ja Carmen Liivapalu.

 

Kurb oli küll, et meie valla rahvast ja ka kooliõpilasi oli vähe. Jalgrattamatkast oleks jaksanud ju osa võtta-rada ei olnud pikk. Lootus jääb, et aasta pärast on matkajaid rohkem.

 

See oli suur spordipidu! See läks korda! Kohtumiseni uuel sügisel!

 


Mai Jõevee

 

8.Maijooks Kullamaal 02.05.2015Kokkuvõte Kullamaa Rattakrossist 2014

Kokkuvõte Kullamaa II võrkpallifestivalist

 


Läänema suvemängud 7.-8. juunil


 

27. Maijooks Kullamaal, 03.05.2014Lääne Vibulaskjad taas Eesti Meistrid ! 

Läänemaa spordikalender 2014

 

Võrkpallihuvilised, tulge trenni!

 


Spordiaasta 2013

 

Spordipäev Üdrumal

 

Selle suve spordimängud toimusid taas Üdrumal, sest mullu Kullamaal peetud mängudel  osales põhiliselt Üdruma küla rahvas. Juhend sai varakult koostatud, välja saadetud, kuid… kohal olid vaid Üdruma inimesed ja nõnda võistlesid omavahel Pähküla, Siiluküla ja Üdruma. Päeva naelaks kujunes Maanteeameti poolt korraldatud jalgrataste vigursõit. Võistlesime ka lendgolfis, karkudel kõndimises, nooleviskes  ja lendpallis (võrkpalli erivariant). Päeva alustuseks pakuti hommikukohvi ja ahjusooje saiakesi. Osalejaid oli 29, mis on meie olusid arvestades hea tulemus.

 

Kullamaa võrkpallifestival 2013

Suur võrkpallipidu peeti Kullamaa Keskkooli staadionil neljal väljakul, kahel päeval. Osales 8 naiskonda ja 8 meeskonda. Võistlused avas ja lõpetas vallavanem Jüri Ott. Ilm oli ilus, publikut palju, õhtul peeti meeleolukas võrkpallurite pidu.

Parimad naised: Kiili, VK Kramp ja Kullamaa; parimad mehed: Kiili, Palivere, Ridala.

Auhindu jätkus paljudele. Sponsorid ja toetajaid olid: Kultuurkapital, Kullamaa Vallavalitsus, Topauto, Madis Jõgisalu, Einar Pärnpuu, Ago Kirsipuu, Marek Topper, Margus Miller, Margus Jehe, Maarja Jõevee, Aet Aavekukk, Linda Pärnpuu, Heinart Rokk, Mati Jõevee, Erik Kuznetsov, Elmar Jõesalu, Asta Leidsalu, Laine Riistop, Aili Pärnalaas, Kaja Nargla.

Ürituse eestvõtjad ja peakorraldajad olid Kullamaa meesvõrkpallurid. Suure töö tegid ära Kajar Laus ja Madis Jõgisalu. Väljakud olid korras tänu Peep Jõeveele. Tänu ka tublidele sekretäridele ja kohtunikule.

 

Läänemaa  20. suvemängud

Selle aasta suvemängud olid jaotatud kahte ossa, kergejõustik juunis Haapsalus, ülejäänud alad augusti algul Ristil. Kullamaa sai 12 omavalitsuse hulgas VIII koha. Suur tänu jalgpallureile, kes Ristil võistlesid: Martin Klimenko, Silver Smitt, Keiro Jõgisalu, Märt Seiman, Hendry Kullamäe, Matis Mäesaar, Raigo Pank ja Kaspar Milling.

Mai Jõevee

***********************************************************************************************************

Kullamaa Vibufestival 2013

 

17.-18. augustil toimus III Kullamaa Vibufestival. Kolmanda toimumiskorra järel on julgust rääkida traditsioonist, sest aeg on näidanud, et sellisel võistlusel on osalejaid rohkem, kui oodata oskaks. Kaks aastat tagasi alustades oli meil 83, eelmisel aastal juba 94 ja nüüd koguni 112 võistlejat. Seda võib julgelt nimetada suurima osavõtjate arvuga vibuvõistluseks Eestis. Iga aastaga on paranenud organiseerimine ja lisaväärtusena võistlusele ka tugitegevused. Et muuta võistlust atraktiivsemaks, oleme igal aastal võistlustega samal ajal püüdnud pakkuda midagi ka kohalikele inimestele, laada ja töötubade näol. Selle aasta võistlusvälist tegevust korraldas  Kullamaa Käsitööselts, kes kandis hoolt laada, kirbuturu, käsitöö töötubade ja näituste eest.

Võistlusel oli osavõtjaid kõigist Balti riikidest Eestist, Lätist ja Leedust ning peaaegu kõikidest Skandinaavia riikidest Soomest ja Norrast. Puudusid rootslased, kes olid end eelregistreerimisel kirja pannud, kuid kohale ei jõudnud. Kõige kaugem külaline oli tulnud Lõuna-Aafrika Vabariigist, kes ei saabunud siia küll lausa võistluste pärast, kuid Eestis viibides võttis vibulaskjana osa ka meie võistlusest. Esimesel päeval selgitasid võistlejad kahe kvalifikatsiooniringiga välja paremusjärjestuse, 8 paremat pääsesid teise päeva veerandfinaali. Veerandfinaal selgitas välja 4 paremat, kes pääsesid poolfinaalidesse ja finaalidesse. Võrreldes eelmiste aastatega olid korraldajad toonud finaalid pealtvaatajatele lähemale: kui varem toimus kogu võistlus Kullamaa järve ümbruses, siis nüüd jätsime ühe võistlusraja järve juurde ja teise tõime Rohumäele ning poolfinaalid ja finaalid kogunisti Kullamaa Keskkooli staadionile.

Finaali võitlesid end 5 Kullamaalt või Kullamaaga seotud võistlejat: Katre Kuller, Tauri Kollo, Tiina Tuulik, Ants Ueson ja Aare Lauren. Kõige kirkama medali ehk I koha võitles endale välja Katre Kuller, kes saavutas 5 naise konkurentsis naiste vastukaar vibude klassis esikoha. Palju õnne, Katre! Ühe suurima osavõtjate arvuga vibuklassis, naiste pikkvibus (17 osalejat), saavutas II koha Tiina Tuulik. Meeste vaistuvibu klassis sai 5 mehe konkurentsis II koha Aare Lauren. Väga tubli esituse veteranide pikkvibu klassis (8 osalejat) tegi Ants Ueson, kes saavutas IV koha. Ajalooliste vibude klassis (5 osalejat) sai IV koha Tauri Kollo.

Korraldajad tänavad nõu ja jõu eest Kullamaa Vallavalitsust, Falcot, Sadolini, Valtu Veini ja Lipsyt. Võistluse sujuva korralduse eest täname Peep Jõeveed, Aivar Looset, Imbi Posti ja kõiki teisi, kes meile abiks olid. Ainsaks tõrvatilgaks meepotis on see, et võistlusjärgselt märke kokku korjates saime ühe äärmiselt ebameeldiva üllatuse osaliseks: ära oli kadunud üks atraktiivsemaid märke, krokodill. Head inimesed, kui te kuskil näete aia või tiigikaunistusena sellist elukat, siis teadke, et see ei ole seaduslikul teel soetatud vaid varastatud Kullamaalt, Lääne Vibulaskjate käest. Lääne Vibulaskjad on välja pannud leiutasu igasuguse info eest, mis viib krokodilli leidmiseni. Meil ei oleks ka midagi selle vastu, kui ühel ilusal hommikul leiaksime oma krokodilli meie laagriplatsilt ja võiksime arvata, et kroku tahtis lihtsalt natuke jalutada.

Vaatamata ühele ebameeldivale seigale on selge, et vibufestival tuleb Kullamaale ka järgmisel aastal ja kindlasti veel parema ja suuremana kui seni.

 

Kohtumiseni viburadadel!

 

Aare Lauren

************************************************************************************************************* 

Kullamaa X rattakross

 

15 aastat tagasi, esimesel rattakrossil oli raja pikkus 25 km ja osalejaid 15, finišijoone ületas

sel korral ületas 272 sõitjat.

Seekord oli mitu distantsi: mudilastele 1 ja 2 km, teistele 26 ja 46 km.

Rajameister ja peamees Kullamaa tuuril oli Avo Kirsipuu, suurim sponsor E-Piim (esindaja meil Avo Kirsipuu). Nagu alati, pani ka seekord õla alla Kullamaa vald.

1 km rajale läks 29 last, siin oli meie parim Mirjam Kask üldarvestuses kolmas. 2 km rajale startis 20 last, siin oli meie omadest parim Kaspar Kirsipuu üldarvestuses teine.

26 km raja läbis 85 ratturit, siin meie parimad: Liia Kööbi, Kaisa Ülejõe, Eve Tolli ning meestest Egert Leht, Olavi Tolli ja Allar Luisk .

46 km raja läbis 137 ratturit, siin meie parimad: naistest osales meilt ainsana Linda Pärnpuu, kes oli veteranide seas üldkokkuvõttes kolmas; meestest parimad: Mihkel Pärnalaas, Avo Kirsipuu ja Bruno Laande, kes oli oma vanusegrupis üldarvestuses parim.

Üldse oli Kullamaa inimesi rajal 29.

Kullamaa vald pani oma ratturile loterii võiduks välja 100-eurose kinkekaardi, selle võitis V klassi õpilane Karolin Palu.

Vähemalt viiel etapil osalenud noorte vahel loositi välja jalgratas, ka see tuli Kullamaale, selle sai Robin Reesar.

Võistluste heaks kordaminekuks tehti Avo eestvedamisel ja Viive Karnau, Peep ja Mai Jõevee kaasabil ära suur töö.

Võistluspäeval oli rajal julgestamas, meeleolu loomas ja stardi-finišipaigas toimetamas palju häid inimesi: nii kooliõpilasi, -õpetajaid, kui ka vallatöötajaid. Tore oli, et keda appi kutsusid, see ka oli valmis tulema.

Stardis olid meeleolu loomas lõõtsamängijad Märjamaalt ning Rohumäel mängis akordioni Siiri Mägi. Liivil karjalaudas pakkus võistlejatele kosutuseks piima Virve Leht. Raja ääres oli palju heatahtlikku publikut, Liivil aitas Aare Ratase pere hädast välja kaks võistlejat: ühele laenutati tagavararatas ja teine õnnetu toodi finišisse. Pisikesele võistlejale, kelle ratas rajal katki läks, oli abiks üks tundmatu kohtunik, kes lükkas võistleja üle lõpujoone. Tänu tallegi.

 

Lauamängud taas ausse!

 

Eelmisel aastal novembrikuus oli meil lauamängude päev, mõtlesime, et seekord teeme võistlused tööpäeva õhtuti ja ühe ala kaupa. Kuulutused paneme kauplustesse ja ka valla kodulehele, loodame, et tuleb osalejaid rohkem. Seekord taas novembris. Kabe, male, koroona, lauatennis.

Mai Jõevee

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 
esilehele | prindi lehekülg | tagasi | üles